Само три меча, а коефициентот е речиси 15

На понудата за денешните Квоти на денот се дуели од англиското и италијанското првенство. Тотенхем е фаворит против Брентфорд, па за опцијата домаќините да дадат барем еден гол во првото полувреме, а најмалку два до крајот на средбата, коефициентот е 2.35.

Лацио ќе атакува на освојување на трите бода против Удинезе, но се очекува и гостите да дадат барем еден погодок. За Т12-&ГГ квотата е одлична и изнесува дури 2.85.

Дербито на денот се игра на „Олд Трафорд“, каде што Манчестер јунајтед е домаќин на Арсенал. За опцијата Манчестер да не загуби во меч на кој ќе има меѓу 2-4 погодоци, коефициентот е 2.15.

Ако верувате во овие три понудени Квоти на денот, вкупнио ткоефициент од трите меча изнесува дури 14.39.

- Оглас -

Најнови вести