Само во Премиер лигата за ваков дивјачки фаул не се покажува црвен картон (Видео)

Арсенал и Кристал палас се во завршните 15 минути од својот премиерлигашки меч, а Топчиите на полувремето мораа да го повлечат од игра Букајо Сака, кој беше жртва на ѕверски фаул, за кого судијата процени дека не е за исклучување.

Мекартур без да гледа каде е топката, го шутна англискиот репрезентативец и треба да биде пресреќен што мина само со жолт картон.

Погледнете и проценете дали е ова само за жолт картон:

- Оглас -

Најнови вести