Сампаоли официјално нов тренер на Марсеј, ќе дебитира во големото дерби

Аргентинскиот стратег ќе мора да издвои добар резултат против Лион за да ги придобие симпатиите на навивачите на Марсеј, кои изминатиов период воопшто не се задоволни од резултатите на екипата

Слични вести...