Сасуоло е хит во Серија А

Сасуоло не попушта на стартот од сезоната, игра извонредно добро, а вечерва со победа од 3:1 против Емполи стаса до второто место на табелата во Серија А.

Почетокот беше лош за Сасуоло, примија гол во првата минута по одличната реакција на Капуто, но потоа доминираа. Боатенг со гол во 13. минута израмни, за потоа во вториот дел да има комплетен пресврт. Ферари и Ди Франческо погодија за победа од 3:1.

По пет одиграни натпревари Сасуоло е втор со 10 бода и меч повеќе од лидерот Јувентус, кој има 12 бодови.

- Оглас -

Најнови вести