Се одигра најчудниот меч сезонава – Поведоа со 2:0 по 4 минути, па си заминаа со полна мрежа голови

За само 240 секунди од стартот на натпреварот имаа голема предност, имаат и играч со хет-трик, а сепак загубија со 3:8 во вториот најефикасен меч во историјата на Цвајта

Слични вести...