Се раѓа луто ривалство во Формула 1: Хамилтон и Ферстапен се судрија, и останаа без бодови во Монца (Видео)

Никој не сакаше да попушти кога се најдоа во иста линија, и инцидентот беше неизбежен.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *