Се скараа Каран и Стојковски, првиот стрелец на Шкупи го напушти клубот

Кристијан Стојковски е еден од најдобрите напаѓачи во нашата Прва лига, а веќе нема да игра за чаирчани откако беше отстранет од тимот од страна на тренерот.

Слични вести...