Селекторот објави широк список од 35-мина ракометарки кои треба да ја однесат Македонија на ЕП

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Кристијан Грчевски, го објави поширокиот список на ракометарки повикани за собир за претстојните натпревари со Азербејџан и Литванија во рамките на квалификциите за женското ЕП кое се игра во ноември и декември годинава.

ПОШИРОК СПИСОК НА РАКОМЕТАРКИ

Нашите најдобри ракометарки прво имаат гостување во Баку против Азербејџан на 3 април, а потоа на домашен терен ќе ја пречекаме Литванија на 7 април.

Ова се ривали кои ги победивме есеноска и треба само да се повтори тоа за ново учество на континенталниот шампионат во женска конкуренција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести