Серена Вилијамс по втор пат ќе стане мајка

Поранешната американска тенисерка Серена Вилијамс откри дека е бремена и по втор пат ќе стане мајка. Убавата вест ја потврди за време на модниот настан во Њујорк, Мет гала, на кој се појави со сопругот Алексис Оханијан.

Серена и Алексис имаат едно дете, ќерката Олимпија, која е родена во 2017 година.
Легендарната тенисерка замина во пензија минатата година, по настапот на гренслем-турнирот во Њујорк, Отвореното првенство на САД.

Серена Вилијамс во кариерата освои 23 гренслем титули, по седум пати триумфира на Вилмблдон и во Мелбурн, шест пати во Њујорк и три пати на Ролан Гарос.

- Оглас -

Најнови вести