Шкрињар: Кејн е многу опасен, ќе го нема 20 минути и одеднаш ќе ви даде гол

Милан Шкрињар игра сè подобро за Интер, а вечерва од 19 часот веројатно и ќе дебитира за „нераѕурите“ во Лигата на шампионите против Тотенхем.

Во еден од дерби-мечевите во првото коло во ЛШ, Шкрињар ќе има тешка задача да го сопре Хари Кејн, опасниот шпиц на Тотенхем. Мечевите меѓу италијанските и англиските екипи секогаш носат посебен шарм, а и вечерва се очекува неизвесен и добар дуел меѓу Интер и Тотенхем.

„Се радувам на почетокот на Лигата на шампионите. Се надевам дека ќе дебитирам денеска. Ќе мора да внимаваме посебно на Кејн. Тој е малку и чуден профил на напаѓач. Може да го нема нигде на теренот и цели 20 минути, а потоа наеднаш да ви даде гол. Се надевам на деби, и тоа да биде победничко“, вели Словакот.

Мечот ќе почне во 18.55 часот, како премиерен во ова издание на Лигата на шампионите, со дуелот меѓу Барселона и ПСВ Ајндховен на „Камп ноу“.

- Оглас -

Најнови вести