Шпанците најдоа начин како да избегнат карантин – Утре ќе се вакцинираат со еднократна доза против ковид-19

Министерството за здравство обезбеди вакцини Јансен кои се даваат само со една доза.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *