Шпанците рано останаа без Педри, нема голови по првото полувреме во Штутгарт

Германија и Шпанија играат без голови по првото полувреме на првиот четвртфинален натпревар на ЕВРО 2024 во Штутгарт. Двете селекции внимаваат на сопствениот гол, но, сепак, се обидуваат и први да зададат удар.

Шпанија многу рано остана без Педри, еден од најдобрите фудбалери во средниот ред, кој се повреди во осмата минута по еден дуел со Тони Крос.

Нико Вилијамс беше закана кон голот на Мануел Нојер, на спротивната страна возврати Каи Хаверц, но без проблеми за Унаи Симон.

Во завршницата Дани Олмо со удар од далечина го испроба Нојер, а потоа се закани и Ламин Јамал.

Сепак, без голови по првото полувреме на пресметката во Штутгарт.

- Оглас -

Најнови вести