Шукер е сменет од функцијата претседател на ХНС, Хрватите ќе бираат нов лидер во јули

По 9 години владеење, поранешниот голем ас на хрватскиот фудбал е сменет и си заминува, а потврдено е дека на 29 јули ќе има нови избори.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *