Скандалозна одлука: Фред го згази Де Хеа, кој лежеше на теренот, а Арсенал даде гол (ВИДЕО)

Екипата на Арсенал води против Манчестер јуанјтед со голот на Емит Смит Роу во 13-тата минута.

Но, тој дојде по еден скандалозен момент откако по корнерот на гостите, Давид де Хеа беше згазнат од соиграчот Фред, по што голманот легна на земја.

Но, топката дојде до Емил Смит Роу, кој погоди со удар од далечина. По неколку минутна медицинска интервенција, главниот судија во консултација со ВАР-собата одлучи да го признае голот, што наиде на големо негодување кај домаќините.

- Оглас -

Најнови вести