Сколс: Да беше Фергусон, Погба ќе „леташе“ од клубот

Еден од најдобрите играчи во историјата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс го критикуваше однесувањето на Пол Погба кон менаџерот на екипата, Жозе Мурињо. Најскапиот играч во историјата на Манчестер јунајтед реши јавно да го критикува тренерот и влезе во конфликт со Португалецот.

Сколс не може да верува дека таква ѕвезда како Погба нема почит кон тренерот и дека ако тоа го направел во времето кога Сер Алекс Фергусон беше на клупата, досега играчот ќе добиеше отказ.

„Ако тоа се случеше во времето на Ферги, тогаш Погба ќе беше избркан од клубот. Малку веројатно е дека Фергусон ќе дозволеше екипата да стане за потсмев поради однесувањето на еден играч. Во Манчестер моментно се случува еден голем циркуз. Поради личната нетрпеливост на Погба и Мурињо, страда целиот тим. Мислам дека во јануари Манчестер ќе се ослободи од Погба и тоа ќе биде вистинско решение“, вели Сколс.

Некогашниот англиски првак веќе заостанува во трката за титулата во Премиерлигата, а доживеа и елиминација од Лига купот на Англија.

- Оглас -

Најнови вести