Сколс: Мурињо е срам за клубот, изненаден сум што не добива отказ

Уште едно бледо издание на фудбалерите на Манчестер јунајтед. „Црвените ѓаволи“ по саботниот дебакл од Вест хем, вчера одиграа 0-0 со Валенсија, а присутните на „Олд Трафорд“ ги исвиркуваа избраниците на Жозе Мурињо по самиот крај на натпреварот.

Еден од многуте кои не можеа да останат рамнодушни на новиот кикс на Јунајтед, е клупската легенда Пол Сколс. Сколс работи како аналитичар на „БТ спорт“, па веднаш по натпреварот, мораше да даде анализа од мечот, но наместо тоа, тој се нафрли кон португалскиот стратег.

„Изненаден сум што тој сѐ уште е менаџер на Јунајтед, не знам зошто не доби отказ по поразот во саботата. Настапот на фудбалерите беше ужасен, нивното однесување на теренот, неговото однесување покрај аут-линијата, ужасно. Мурињо го посрамотува овој голем клуб, мислам дека за брзо ќе биде избркан. Не мислам, искрено се надевам дека ќе добие отказ за доброто на клубот“, истакна Сколс.

Јасно е дека на Мурињо му гори под нозе, па можно е да се очекува отказ доколку неговиот тим не забележи победа во сабота, кога Манчестер јунајтед на домашен терен го пречекува Њукасл во рамките на Премиер лигата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести