Снимени реакциите при головите за 7-0: Карагер уживаше, Невил во агонија (Видео)

Некогашниот ас на Ливерпул, Џејми Карагер, ги дочека своите пет минути за да му фати сеир на колегата Гери Невил, со кого работат како ТВ-коментатори, а некогаш беа ривали на зелениот терен.

Снимени се нивните реакции при седумте голa во мрежата на Манчестер јунајтед, клуб чија легенда е Невил. Се разбира, Карагер уживаше и се радуваше, а Невил само незадоволно вртеше со главата и не му се веруваше што гледа.

https://twitter.com/i/status/1632700290532093956

- Оглас -

Најнови вести