Со маестрални ножички решено женското дерби меѓу Рома и Интер (видео)

Дербито меѓу Рома и Интер во женската Серија А заврши со голеада и победа од 4-3 во корист на Римската волчица, која ја круниса супер-замената Марија Банушиќ.

Швеѓанката влезе во игра во 65-тата минута, а само седум минути подоцна се најде во позиција да се закани кон голот на гостите, а го стори тоа на феноменален начин. Банушиќ го проследи нафрлувањето и со ножички силно ја затресе мрежата на Интер.

- Оглас -

Најнови вести