Со одлука на Владата – Навивачите во Македонија се враќаат на трибините

Препораките остануваат, да има социјална дистанца и да се почитуваат протоколите, а ќе биде дозволено да се пополни капацитетот до 50 отсто за мечевите на отворено и до 1.000 гледачи за спортовите што се играат во затворен простор.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *