Со петте Квоти на ден може да се дојде до одлична добивка

Квотите на денот кои за денеска ги нуди Sport Life, носат вкупен коефициент од 46,95, ако се одиграат на еден тикет заедно.

Истанбулспор ја пречекува Сиваспор и тука се очекуваат погодоци. За играта да има барем еден гол во првото полувреме и најмалку три на целиот натпревар, квотата е 2,25.

Голови се очекуваат и на последниот натпревар од данскиот шампионат меѓу Рандер и Архус. Тука има квота од 2,15 доколку одиграте да има помеѓу еден и три гола и во првото и во второто полувреме.

Во Романија се игра градското дерби меѓу ЦФР Клуж и Универзитатеа Клуж, во кое домаќинот ја има фаворитската улога. За триум на ЦФР Клуж и да падне барем еден гол во второто полувреме, квотата е 2,15.

Идентична квота има и за дуелот од Серија А помеѓу Милан и Салернитана. Росонерите се фаворити на овој натпревар и со победа ќе се искачат на второто место на табелата. Предлогот на Sport Life е да одиграте дека Милан и во првото и во второто полувреме, ќе постиге меѓу еден и три гола.

Последниот предлог е од дуелот во Ла Лига меѓу Жирона и Атлетико Мадрид. За играта Јорганџиите да не загубат и да бидат постигнати помеѓу два и четири гола, квотата е најмала од сите пет предлози и изнесува 2,10.

- Оглас -

Најнови вести