Спал им нанесе нова болка на римјаните

Спал изненади со сигурен триумф од 2-0 против Рома на „Олимпико“. Гостите им го нанесоа третиот пораз на „римската волчица“ во Серија А, а воедно ставија крај на својата низа од четири порази во италијанскиот шампионат.

Петања во 38-та минута беше прецизен од белата точка, а натпреварот го реши Бонифази во 56-тата минута. Гостите останаа со играч помалку, откако голманот на гостите, Вања Милинковиќ – Савиќ (братот на Сергеј), заработи брзи два жолти картони поради задржување на времето и беше исклучен од мечот во 75-тата минута, меѓутоа Рома тоа не го искористи и испушти навидум сигурни бодови на свое тло.

https://www.dailymotion.com/video/x6vtd0y

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести