Спас во вистински час за Калчото – Серија А ги продаде ТВ-правата, за три години ќе инкасираат една милијарда евра

Телекомуникацискиот гигант ТИМ и сервисот за преноси во живо ДАЗН понудија најмногу за ТВ-правата од италијанската лига за периодот од 2021 до 2024 година.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *