Специја пак ѝ кажа чао на Рома – Два црвени картони за една минута и трагикомичниот старт на Лопес ја елиминираа Волчицата (Видео)

Аутсајдерот ја искористи ситуацијата и со два играчи повеќе во поле постигна два гола гол за 4:2 и за нов подвиг против Рома.

Слични вести...