Специјална е квотата за да го видеме вториот автогол по ред во градското дерби меѓу сити и јунајтед

Големото градско англиски дерби меѓу Манчестер сити и Манчестер јунајтед е денеска (17:30 часот) на програмта во Премиер лигата.

И двете екипи влегуваат со свои амбиции а фаворитската улога ја има тимот на Пеп Гвардиола, кој што славеше на претходниот меч на Олд Трафорд со 2:0. На таа средба, Ерик Баи си ја затресе сопствената мрежа во седмата минута, со што стана првиот играч на ова градско дерби кој си постигнал автогол и тоа под „капата“ на Премиер лигата.

Денеска, да ги видиме вториот автогол по ред, Sport Life во својот специјален сингл нуди фантастична квота од 8.00 коефициент. Доколку пак, сметате дека еден исти играч ќе постигне најмалку два погодоци на средбата, коефициентот за такво нешто изнесува 2.80.

- Оглас -

Најнови вести