Сплеш браќата комбинираа 62 поени, Портланд загуби од неискуство

Актуелниот шампион тргна со сигурен триумф во првиот дуел од конференциската финална серија на Западот.

Слични вести...

1 Response

  1. 16.05.2019

    […] Актуелните владетели на НБА-лигата во првиот меч проти… Втората средба, која исто така ќе се игра во Оукленд, е закажана за ноќта меѓу четврток и петок, со почеток од 03 часот по полноќ. […]