Sport Life нуди одлични игри за ракометниот фајнл-фор, одберете ги добитните комбинации

Кулминацијата на ракометната Лига на шампиони е викендов во Келн. Четири екипи денеска ќе се борат во полуфиналето, со цел да бидат дел од мечот кој треба да го одлучи европскиот владетел.

Веспрем игра против Киелце во првото полуфинале од 15:15 часот, а потоа е средбата Кил – Барселона.

Во Sport Life за двата полуфинални меча има одлични игри, па може да се обложите кој ќе го даде првиот гол, потоа кој прв ќе стигне до три, пет, седум, 10, 15 или 20 погодоци, како и тоа кој ќе го постигне последниот погодок на средбата.

Може да одиграте и кој тим прв ќе добие исклучување или седмерец, како и тоа дали ќе има повеќе погодоци во првото или во второто полувреме. Дури 10 е квота ако има ист број на голови во двете полувремиња.

Во игра се и бројот на постигнати погодоци на ракометарите, па дури 14 играчи имаат граница за „плус-минус“ голови.

Истите игри ги има и за вториот полуфинален меч, па на вас останува да ги одберете вистинските комбинации.

- Оглас -

Најнови вести