Старт за Андоновски како од бајките – Осум меча и осум победи за дамите на САД со селекторот од Македонија (Видео)

Ноќеска Американките ја победија Англија со 2:0 на турнирот „She Believes cup“, а селекторот на актуелните светски шампионки има одлична низа со максимален учинок.

Слични вести...