Стеауа е рутина за Вардар

Вардар продолжува победнички во новата сезона, а вечерва рутински е победена Стеауа со 27:21 во четвртото коло од СЕХА-лигата.

Македонскиот првак од стартот покажа кој е фаворит, а разликата по првиот дел само го потврди епитетот што го имаат „црвено-црните“. Вардар замина на одмор со предност од 15:11, која на крајот ја зголеми за уште два гола, за триумф од 27:21.

Ова е четврта победа на неколкукратниот шампион на СЕХА-лигата во новото издание на Регионалното натпреварување, а учинокот е максимален по четири кола.

Најефикасен кај Вардар беше Дмитри Киселјев со пет погодоци, колку што имаше и Кристопанс од пет удари, а по три пати мрежата на Стеауа ја тресеа Мораеш и Недановски.

Кај Стеауа, екипата која дебитира во СЕХА, најефикасен беше Марин Вегар со шест погодоци.

- Оглас -

Најнови вести