Страшен гол на Ворд-Прауз, го совлада и го повреди Де Хеа (Видео)

Џејмс Ворд-Прауз постигна страшно ефектен гол од слободен удар за Саутемптон против Манчестер јунајтед, а притоа се повреди гостинскиот голман Давид Де Хеа во обид да сапси негатива од 0:2.

Мајсторот за слободни удари на Саутемптон погоди прецизно во аголот, а при обидот да одбрани се повреди Де Хеа.

Претходно и Јан Беднарек беше прецизен, па фаворитот Манчестер јунајтед има негатива од 2:0 на гостувањето пред крајот на првото полувреме.

 

- Оглас -

Најнови вести