Стрелците на ракометниот Мундијал се омилени кај обложувачите и денеска има топ-листа во Sport Life (Фото)

Sport Life подготви листа од вкупно 25-мина ракометари за третото и последно коло во фазата по групи, а обложувачите веќе знаат, може да се игра на плус или минус голови.

Денеска почнува третата рунда и се одлучува кои селекции ќе одат понатаму, а кои ќе испаднат, но и која репрезентација со колку бодови ќе оди во вториот круг.

Многу работи зависат од најдобрите стрелци во сите селекции, па за добрите познавачи изборот на ракометарите што ќе се одиграат на тикет може да биде рутинска работа.

Треба да се внимава и на тоа кои ракометари ги изведуваат седмерците во своите репрезнтации, потоа и на минутажата што ја добиваат и уште доста детали кои се важни за да се дојде до стратегија што може да донесе добивки со ракометните тикети во Sport Life.

 

 

- Оглас -

Најнови вести