Супер богата кошаркарска понуда на Sport Life, особено за Евролигата и Еврокупот (Фото)

Вечерва низ многу сали низ Европа ќе се игра квалитетна клупска кошарка, а во фокусот се четири меча од Евролигата. Од четирите средби, на три играат шпански екипи и според квотите во Sport Life, на сите тие три дуела фаворити се шпанските тимови.

Sport Life ви нуди опција и да се обложите на голем број поединци коишто играат вечерва. Може да погодувате за 40-мина играчи колку поени ќе постигнат, за 19-мина колку асистенции ќе имаат, а за 17-мина кошаркари дали ќе одат над или под границата поставена за број на скокови.

Освен евролигашки мечеви, се игра и во второто по квалитет клупско натпреварување во Европа, Еврокупот. И тука Sport Life има богата понуда за шесте меча и 54-ица играчи за коишто може да погодувате број на поени.

Вечерва се играат мечеви и од Евролигата за жени, Лигата на шампионите на ФИБА Европа и ФИБА купот, па изборот на кошаркарски натпревари е огромен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести