Супер одбрана на Митревски, му фати зицер на Дибиров и ја крена публиката на нозе (Видео)

Кога рускиот ракометар Тимур Дибиров ќе излезе сам очи во очи со противнички голман, тоа е 99 отсто гол. Но, постојат и оние 1 процент минимални шанси Дибиров да не реализира зицер, а такво нешто се случи синоќа, на дуелот на Порто и Загреб.

Крилото на ППД Загреб излезе сам пред Николче Митревски, а победник излезе македонскиот голман, кој ги крена на нозе навивачите на португалскиот тим.

Погледнете:

https://twitter.com/i/status/1629926666876116993

- Оглас -

Најнови вести