Супер понуда на Sport Life за ракометното мега дерби во Битола (Фото)

Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 вечерва во Битола од 18 часот го играат големото ракометно дерби од плејофот во Суперлигата во кое според квотите во Sport Life, голем фаворит за победа е домашниот тим.

Двата тима ги реновираа своите состави од последниот меѓусебен дуел кој го имаа во октомври кога пелистерци го победија Вардар со 29-25. Но, Е. Пелистер вечерва нема да може да смета на засилувањето Дејан Манасков кој има суспензија од два меча од минатата сезона, па ќе ги пропушти првите две кола.

Во Sport Life имате богата понуда за обложување, со разни игри посветени на дербито. Тоа е шанса која не треба да се испушти, поради големиот број можности за заработка доколку точно прогнозирате што ќе се случува во Битола.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести