Супер тип со многу спортови: Изборот почнува со претпладневен фудбал, завршува со баскет во Евролигата (Фото)

Супер типот на Sport Life и денеска е шаренолик со избор на натпревари од неколку спортови, па може да се направи добар избор за џокери со специјални коефициенти кои само би ја зголемиле добивката на вашите тикети.

Понудата почнува рано, со претпладневен старт на мечот од автсрискиот куп меѓу Лафниц и Волфсбергер, што ќе се игра од 11.30 часот.

Продолжува со три тениски натпревари, а потоа за да не биде монотон,о на ред доаѓаат и европски хокеј и кошарка.

Фудбалските натпревари ќе доминираат од 18.30 часот, а ги има вкупно 9 во денешната понуда со Супер типот на Sport Life. За многумина посебно интересен ќе биде мечот од Германскиот куп меѓу Минхен 1860 и Шалке 04.

Гостите од Гелзенкирхен се фаворити, коефициентот за нивна победа е интересен и специјален со интересни бројки, 1.99, па можеби Дарко Чурлинов со голови да ви донесе и добивка.

За крај во 20.45 часот како последни натпревари од понудата се три фудбалски мечеви и еден од кошаркарската Евролига меѓу Баерн и Милано.

 

- Оглас -

Најнови вести