Супер вози „картингот“: Жиру на јубилејот стана втор најдобар стрелец за Франција (видео)

Искусниот напаѓач стигна до 100 настапи во репрезентативниот дрес и го помина легендарниот Мишел Платини на листата на стрелци.

Слични вести...