Светскиот тенисер број еден има „проблеми“: Добивам сè повеќе непристојни понуди

Тениската сензација Карлос Алкараз, кој е во моментов светски рекет број еден полека, но сигурно се навикнува на живот како познатите.

Шпанецот е актуелен првак на Отвореното првенство на САД, а тој во едно интервју откри што му се променило во последните месеци.

„Свесен сум дека станувам сè попознат, а на ‘Инстаграм’ добивам сè повеќе непристојни понуди. Навистина ми е непријатно кога некоја славна личност ќе ми пријде и ќе ме препознае бидејќи до пред некое време речиси никој и да не ме знаеше“, изјави Алакраз.

Младиот Шпанец со 19 години стана најмладиот освојувач на гренслем, а според сите прогнози, тој се очекува да доминира со светскиот тенис во наредните години.

 

- Оглас -

Најнови вести