Таа е една од омилените лиги за обложување во Sport Life, а ќе се зачудите од квалитетот на фудбалот (ВИДЕО)

Натпреварите од првата алжирска лига се едни од најиграните во богатата понуда на Sport Life.

Предизвикувачки големи се коефициентите за голови, а на тоа и играчите доста фаќаат. Но, на видеото коешто се појави од средбата меѓу МС Алжер и ЦР Белоуиздад најпрвин голманот ја нагази топката и падна на земја, а напаѓачот на домаќините се посрамоти и промаши празен гол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести