Талески кога игра, пишува петки

Филип Талески погоди петпати од осум обиди и беше ефективен, расположен и најзаслужен за пресвртот за победа на Рајн  Некар против Гумерсбах со 30:24.

Николај Јакобсен му даде шанса на Талески, а нашиот репрезентативец возврати со клучни голови за пресврт. Погоди двапати во серијата од 6:0 за предност на Рајн Некар од 20:19, по што сè беше полесно за фаворитот.

Капитенот на Рајн Некар, Анди Шмид постигна 11 голови, а Талески и Петерсон запишаа петки.

Рајн Некар е следен противник на Вардар во меч од Лигата на шампионите, во сабота, во Скопје од 17.30 часот.

- Оглас -

Најнови вести