Таман му личи на презимето – Симултанката на Поинт го израмни рекордот на Тампа беј (Видео)

Напаѓачот на Грмотевиците имаше блескав учинок од вкупно пет поени во победата од 8:2 против Њујорк ајландерс на стартот од финалната серија во Источната конференција во НХЛ

Слични вести...