Тен Хаг не штедеше пофални зборови за Челзи

Не толку одамна дуелите меѓу Челзи и Манчестер јунајтед знаеја да бидат дури и решавачки околу шампионот во Англија, а овојпат тоа ќе биде пресметка на клубови кои се далеку од врвот. Челзи е на 12-тото место на табелата само со 40 бода, а Манчестер досега освои 48 бода и е на шестото место само со теоретски шанси да се бори за позициите кои водат во Лигата на шампионите за следната сезона.

Челзи е во добра форма и има само еден пораз во последните девет средби, а тоа добро го знае и тренерот на Црвените ѓаволи, Ерик тен Хаг. Стратегот на Јунајтед имаше пофални зборови за Челзи.

„Ова е многу тешко првенство. На секој клуб може да му се случи да нема добра сезона. Челзи нема некоја фантастична сезона, но тоа е тим кој може да победи секого. Тоа го покажаа неколку пати сезонава“, вели Тен Хаг пред пресметката со лондонскиот ривал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести