Тежок е поразот од Медведев – Се расплака Ноле при емотивниот говор во Њујорк (Видео)

Не успеа да го освои календарскиот гренслем, со тоа и рекордната 21-ва титула, но доби овации од публиката што често му беше најголем противник на Отвореното првенство на САД.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *