Тежок кикс на голманот на Болоња, му помага на Осимен да биде прв стрелец во Серија А (Видео)

Наполи поведе со 1-0 на гостувањето кај Болоња, најмногу по заслуга на голманот на болоњезите, Лукаш Скорупски.

Скорупски направи огромна грешка, а Виктор Осимен го искористи подарокот за да го зголеми своето водство на првото место на листата на стрелци во Серија А. Голот на Осимен може да го видите ТУКА.

Елиф Елмас поради суспензија, не е во составот на Наполи на денешниот меч.

- Оглас -

Најнови вести