Со 50 денари „си ќари“ речиси 4.000 евра

оа му успеа на еден наш играч во обложувалниците во Гостивар. Тикетот кој е уплатен во „SPORT LIFE“ во саботата само со 50 денари, на крајот му донесе добивка  дури од 235.412 денари.
Според погодените коефициенти, исплатата на ливчето ќе беше под 200.000 денари, но благодарение на бонусите кои ги има во нашите обложувалници, гостиварецот од бонусот заработи 45.563 денари, па добивката е точно 235.412 денари.

ИАКО УШТЕ Е ЛЕТО, ХОКЕЈОТ Е ДОБИТЕН
Среќниот типувач успеал да погоди дури 10 пара на ливчето, на кое има шест меча од хокеј-лигите и четири фудбалски натпревари. Иако периодов најактрактивен беше фудбалот благодарение на Светското првенство и квалификациите за Лигата на шампионите и Лигата на Европа, но и стартот на новите првенства, добитникот се фокусирал на зимски спорт, на хокејот. Тоа се покажало како многу добар потег.
Одиграл четири меча од Лигата на шампиони во хокеј и два од руското првенство, а успеал да ги погоди сите типови. На Малме (Шведска) – Јуност Минск (Белорусија) одиграл 1 и 5+, а мечот заврши 4:1. Истите типови (1 и 5+) се и на мечевите Маунтфилд (Чешка) – Руен (Франција) кој заврши 3:2, Магнитогорск (Русија) – Слован Братислава (Словачка) (5:1 конечен резултат), Автомобилист (Русија) – Динамо Рига (Летонија) (4:2) и Карпат (Финска) – Нирнберг (Германија) (9:3).
Дека ќе има над 5,5 голови типувал на дуелот Минхен (Германија) – ТПС (Финска). а конечниот резултат е 5:1.

ФУДБАЛСКА СРЕЌА БЛАГОДАРЕНИЕ НА ГРКОТ МИТРОГЛУ
Добитникот успеал да ги предвиди голеадите кои беа на дуелите Барселона – Уеска и Феенорд – НАЦ Бреда. Барселона победи со 8-2 (3-2), а Феенорд славеше со 4-2 (1-1). Овие два меча ги одиграл дека во двете полувремиња ќе има барем по два погодоци.
Последни за чекање му биле дуелите Торино – СПАЛ и француското дерби Монако – Марсеј. На Торино чекал „единица“, која му се погоди благодарение на голот на Торино во 52-рата минута, за конечни 1-0.
Вистинска драма го чекало на францускиот дуел. Според типувањето морало да има еден гол во првото полувреме, а потоа во вториот дел да бидат дадени уште два погодоци. До 45-тата минута резултатот е 0-0, а во судиското надополнување, односно буквално во последните секунди од првиот дел, Марсеј со погодокот на Константинос Митроглу успеа да поведе со 1-0 и да го остави во „живот“ добитното ливче. Во второто полувреме уште во првите 10 минути Монако успеа да даде два гола за пресврт, но и за радост на нашиот играч од Гостивар, бидејќи тоа му ја донело добивката од речиси 4.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести