На „Олд Трафорд“ тивко беше еден час, па стигна експлозија со два гола за 120 секунди (Видео)

Цел час немаше голови на дербито меѓу Манчестер јунајтед и Челзи, а потоа само за 120 секунди беа постигнати два прекрасни гола, по еден во двете мрежи.

Најпрво погоди Маркос Алонсо со убав волеј за Челзи во 60-тата минута, но радоста на гостите не трааше долго.

Голот на Алонсо можете да го погледнете ОВДЕ.

Кристијано Роналдо со 17-тиот гол во Премиер лигата сезонава експресно израмни на 1:1 во 62-рата минута.

За него ова е прв гол против Челзи, а осми на последните девет натпревари за Манчестер јунајтед.

- Оглас -

Најнови вести