Томас Милер најави: „Ова беше мојот последен натпревар во дресот на Германија“

Германија синоќа во Штутгарт осната без полуфинале на Европското првенство, но и без Тони Крос, за кого поразот значеше и крај на фудбалската кариера. Сепак, за да биде шокот уште поголем за германците се погрижи Томас Милер, кој веднаш после мечот најави повлекување од репрезентацијата.

„Постои голема можност дека ова беше мојот последен натпревар во дресот на Германија.“ – рече Милер после мечот.

https://twitter.com/centregoals/status/1809325294744121627?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1809325294744121627%7Ctwgr%5Ee12af4a30df86a577c03f57bf5c2e4f6e96bc2df%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fsportsport.ba%2Ffudbal%2Fthomas-muller-penzija-reprezentacija-njemacka-izjava%2F477647

Германија сега стравува бидејќи на тоа веројатно ќе се одлучат и Илкај Гундоган, но и Мануел Нојер.

„Не можам да зборувам за такви работи веднаш после натпреварот. Ми требаат неколку дена за да размислам, па потоа ќе донесам одлука.“ – рече Гундоган.

https://twitter.com/infosfcb/status/1809327424095617530?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1809327424095617530%7Ctwgr%5Ee12af4a30df86a577c03f57bf5c2e4f6e96bc2df%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fsportsport.ba%2Ffudbal%2Fthomas-muller-penzija-reprezentacija-njemacka-izjava%2F477647

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести