Топ Мундијалска понуда на Sport Life – Има хет-трик од Специјали, играјте на стрелци, корнери, картони, пенали… (Фото)

Sport Life подготви многу интересна и богата понуда дури со три Специјали за денешните три натпревари на Мундијалот во Катар и буквално има сè што може да се замисли и да се посака за игра.

Прв денеска ќе се игра дуелот меѓу Англија и Иран од 14 часот, а понудата е топ со првиот Специјален сингл на денот.

Хари Кејн е главен кандидат за прв стрелец со коефциент од 3.85, а ако верувате во изненадување и дека Иран прв ќе даде гол, во понудата ги имате Азмун со квота 8, Тареми со 11 коефициент, Ансарифард со 13-ка и Јаханбакш со квота 15 за први стрелци.

Во понудата на Sport Life има уште многу други игри, а можете да се обложувате на почетен удар, на удари кон голот, корнери, картони, пенали…

Холандија е фаворит против Сенегал од 17 часот, а тука Мемфис Депај е главен кандидат за прв стрелец со квота од 4.50.

Следат Бергвајн, Де Јонг и Вегхорст и уште неколку познати лалиња, а има и неколку сенегалски репрезентатици во понудата, па изборот е голем.

И тука има уште многу интересни игри, може да се обложувате и на време на првиот погодок, во кој интервал каков ќе биде резултатот, прв пенал, прв корнер, прв црвен картон и уште многу игри.

Третиот и последен меч на вториот ден од Мундијалот ќе го играат САД и Велс од истата група Б во која се Англија и Иран, а ова, според коефициените, треба да биде најизедначениот меч денеска.

Познатиот Герет Бејл, кој е лидер на Змејовите од Велс е топ-фаворит за прв стрелец со квота 6, а зад него се играчот на Челзи и репрезентативец на САД, Кристијан Пулишиќ, со коефициент 6.50, идентично како и за неговиот соиграч Жезус Фереира, кој игра за Далас во МЛС.

Изборот и тука е голем, а има дури 14-мина фудбалери во понудата за прв стрелец од двете селекции.

И тука Специјалниот сингл е збогатен со уште многу интересни игри и можете да се обложите, на пример, и Што ќе се случи прво, а во понудата опции се: Аут, Фаул, Гол-аут, Корнер, Офсајд или Гол.

 

- Оглас -

Најнови вести