Трагедија, почина голман по судир со противнички играч (Видео)

Тажна вест дојде од Индонезија, каде што на третолигашки натпревар, 20-годишен голман беше повреден по судир со противнички напаѓач, а три дена подоцна почина во болница, како последица од судирот на фудбалскиот терен.

Во саботата голманот Тауфик Рамсјах доби удар во главата и падна во несвест. Беше пренесен во болница, беше опериран, но, за жал, почина во вторникот.

Погледнете го трагичниот судир кој прекина еден млад живот, и тоа на голман кому фудбалот му беше најголема љубов:

- Оглас -

Најнови вести