Трагедија во Русија – Млад хокеар почина по удар со пак во лицето, битката за живот траеше четири дена (Вознемирувачко видео)

Капитенот на младинскиот тим на Динамо Санкт Петербург беше погоден со удар со пакот во незаштитениот дел од лицето, а за жал не успеа да преживее и почина по неколкудневна битка за спас во болница во Јарослав

Слични вести...