Три игри, а множите со 9.47, интересни се квотите на денот во Sport Life

Три предлози од фудбалски натпревари ја пополнуваат денешната редовна содржина на Sport Life, а тоа се Квотите на денот. Трите предлози заедно прават вкупен коефициент од 9.47.

Фиорентина ја пречекува Рома, а за најмалку три погодоци на мечот, од кои барем еден во првото полувреме, има коефициент од 2.15.

Ист ваков коефициент од 2.15, во Sport Life има и за играта дека на мечот Шефилд вензди – Сандерленд во двете полувремиња ќе има од еден до три гола.

Во втората лига во Шпанија, Жирона ќе го дочека Тенерифе, а за домашните да не загубат во меч со 2-5 гола, понудена е квота од 2.05.

- Оглас -

Најнови вести