Црвена ѕвезда најавува бомбастично двометрашко засилување, ќе им помогне рускиот спонзор!

Црвена ѕвезда сака летово во своите редови да го привлече капитенот на руската репрезентација, Артем Ѕјуба.

Одличниот напаѓач на Зенит, никогаш не играл во странски клуб, а сега сака да си замине од клуб кој нема право да се натпреварува во евро-куповите, и може да прејде во српскиот тим кој посакува повторно да се најде во групната фаза од Лигата на шампионите.

Еден од главните спонзори на Ѕвезда е гигантот „Газпром“, компанија која е спонзор и на сегашниот клуб на Ѕјуба, Зенит.

- Оглас -

Најнови вести